chertier ایران مسابقه وزنه برداری وزنه برداری

chertier: ایران مسابقه وزنه برداری وزنه برداری وزنه برداری مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا آغاز کار ملی پوشان کشورمان در مسابقات

گت بلاگز سیاسی پیگیر بیمه تکمیلی کارگران هستیم ، حقوق معوق کارگران صنعت فولاد پرداخت شده است است

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: امروز صندوق بازنشستگی فولاد دیگر حقوق عقب افتاده‌ای نسبت به کارگران ندارد ولی باید جهت آینده آن با همراهی مجلس چاره‌ای ا

پیگیر بیمه تکمیلی کارگران هستیم ، حقوق معوق کارگران صنعت فولاد پرداخت شده است است

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به منظور پاسخ به پرسش محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور راجع به علت عدم پرداخت مستمری بازنشستگان صندوق فولاد و تعیین وظیفه درمورد آن در صحن علنی امروز سه شنبه(19 اردیبهشت ماه) حضور یافت.
ربیعی ضمن تقدیر از نمایندگان به علت بیان این پرسش و همچنین عرض تسلیت نسبت به اتفاق جهت کارگران زغال گفت: در اینجا مورد نیاز است با توضیحاتی راجع به تاریخچه احداث صندوق فولاد از مجلس کمک بگیرم که ما به هرحال درست است که با وام های خوبی را به کمک مجلس دریافت کرده و به جلو پیش رفتیم همچنین نمایندگانی که در استان های درگیر مانند مازندران، سمنان، اصفهان و کرمان که بیشترین درگیری در این استان ها داشتیم فرصتی باشد یک بار جهت هر لحظه پرسشها این صندوق را حل کنیم.
وی ادامه داد: صندوق فولاد در سال 1344 شروع به کارکرد، نخستین قدم غلط انسانی، بین نسلی و بازنشستگی در این صندوق رخ داد، به جای آنکه یک صندوق بزرگ را دنبال کرده و از آن تبعیت کنیم صندوق های کوچکی را ایجاد کرده که تنها بایک تحول کوچک فرو می ریزد.

عبارات مهم : صندوق

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تأکید کرد: این صندوق در دهه 60 که می درخواست کردند در مورد این صندوق تجدیدنظر انجام دهند تصمیم غلط تری گرفته می شود، در سال 44 صندوق را روس ها تشکیل می دهند آن هم به روش کشور خودشان لیکن در آن وقت اتحادیه جماهیر شوروی اساسا بازنشستگی هیچ مفهومی نداشته است که همان مدل را در صندوق ذوب آهن پیاده می کند.
ربیعی بیان داشت: در دهه 60 هم این اشتباه تکرار می شود و یک صندوق بازنشستگی فولاد ایجاد می کند و این اقدام را در دل شرکت تأمین اجتماعی انجام نمی دهد که این دومین اشتباه بوده است که موجب ایجاد صندوق های کوچک ناپایدار می شود.
وی تصریح کرد: 50 هزار نفر از کارگران سایر کارخانجات را در این صندوق قرارمی دهند تنها بدون آنکه محاسبه و یا آینده نگری در این زمینه انجام شود، این صندوق مجددا دچار زیان می شود که اشتباه سوم انجام می شود، این صندوق ها وابسته به فولاد هستند و دوره طلایی درآمد فولاد در کشورمان در آن دوره است.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: این صندوق از ابتدا هم صندوق نبوده و در آن دوران کارپردازی می کرده است بدهید معنا که چون در اختیار وزارت صنعت و معدن قرار داشته است و فولادها زیر نظر وزارت صنعت آن موقع اداره می شد از آن دوران تا سال 90 هر وقت که کسب مالی داشتند به هر شرکت فولاد اعلام می شد که هر ماه مقداری پول بدهد تا حقوق کارگران فولاد پرداخت شود.
ربیعی گفت: حال به سال های شخصی سازی این صندوق ها می رسیم، با شروع شخصی سازی مصیبت این صندوق شکل می گیرد کارخانه ها واگذار شده است و ذوب آهن به فروش می رسد هنگامی که اینها شخصی می شوند تازه این صندوق می خواهد بر روی پای خود بایستد و این اول بحران در وزارت صنعت و معدن بود.
وی بیان داشت: فریدون احمدی به درستی می تواند اوضاع را در آن وقت در وزارت صنعت و معدن تشریح کند، این صندوق در سال 1391 می خواهند آن را خودکفا کنند که بعد از محاسبه اعلام می شود مقداری اموال به این صندوق داده شود که وزارت کار در آن وقت حاضر به پذیرش و تحویل این صندوق نمی شود لذا در دولت مصوب می شود که این صندوق در زیرمجموعه وزارت کار قرار بگیرد.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: آن وقت وزارت کار بار دیگر زیر بار نمی رود و دیگر این اتفاقات به دوره وزارت بنده و دولت یازدهم کشیده می شود، دوره ای که بنده به وزارت رسیدم این صندوق پنج ماه حقوق عقب افتاده کارگران را در پیشینه خود داشت و کارگران مدام در برابر مجلس جمع می شدند هر صندوق باید 35 نفره کار کند تا یک نفر بازنشستگی بگیرد و صندوقی که در نقطه بحرانی واقع شده است است باید هفت نفر کار کرده و یک نفر بازنشستگی دریافت کند ولی این صندوق در حالی است که ده نفر بازنشسته اند و یک نفر کار می کند حال منابعی که باید به این صندوق می آمد به علت شخصی سازی وجود ندارد.
ربیعی تصریح کرد: ترکیبی که در جمع زیان ده است در اختیار این صندوق قرار می گیرد تا اداره شود بر این اساس یکی از بزرگ ترین پرسشها بنده در دوره وزارت است که بیشترین انرژی و وقت بنده را گرفت حتی بیش از صندوق تأمین اجتماعی این صندوق است که به نوعی برنامه ریزی کردیم که خوشبختانه در دوره تازه در وضعیتی هستیم که حقوق عقب افتاده ای دیگر وجود ندارد و پرسش آقای پورابراهیمی مربوط به ده ماه پیش است.
وی اظهار داشت: بنده پیشنهاد می کنم که در یک بازه زمانی با همکاری مجلس این صندوق را به سمتی پیش ببریم که کارگران بخش های کارگری و کارگران زغال که سخت ترین نوع کار را دارند و به نوعی دچار فوت خاموش می شوند مشکلشان حل شود به هرحال امروز به یک شرایط نسبتا پایداری رسیده ایم که هیچ گونه حقوق عقب افتاده ای نسبت به کارگران وجود ندارد.
وزیر کار افزود: کسورات هرگز به صندوق واریز نمی شده است بلکه این هزینه به شرکت ها واریز می شده است است بنده تمام تلاش خود را کرده ام که عملکردمان در این صندوق مناسب باشد البته ما هنوز باید کارها بیشتری را انجام دهیم.

ربیعی خاطر نشان کرد: این صندوق سه دور سرمایه گذاری هایی را صورت داده است که هر سه در دوره قبل زیانده بوده اند، واگذاری هایی که در سال 91 صورت گرفته شرکت دخانیات واگذار شد 3 هزار کارگر از این طریق اضافه شد ما حتی حاضر نشدیم که به قیمت اخراج این کارگران بازه سرمایه را زیاد کردن دهیم.

پیگیر بیمه تکمیلی کارگران هستیم ، حقوق معوق کارگران صنعت فولاد پرداخت شده است است

وزیر اقتصاد تصریح کرد: ما همواره تلاش کردیم اموال آن ها را نگه داریم آنچیزی که واگذار شده است یک دسته اموالی بوده که نمی توانستند اداره کنند، از سال 91 تا سال 93 که بنده در این حوزه فعالیت کرده ام زیاد کردن هایی بسیار ناگهانی داشته ایم که با این وضع نیز مبارزه کرده ام.

وی گفت: هم اکنون ما 90 درصد مسیر را درست طی کرده ایم فقط یک قسم مطالبات ناشی از قوانین است که باید به سوی همسان سازی برده شود که البته در این شرایطی که صندوق خود را به زور مدیریت می کند فایده ای ندارد بنده مقصر نبوده ام.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: امروز صندوق بازنشستگی فولاد دیگر حقوق عقب افتاده‌ای نسبت به کارگران ندارد ولی باید جهت آینده آن با همراهی مجلس چاره‌ای ا

ربیعی اظهار داشت: 19 هزار میلیارد تومان طلبکار هستیم آن چیزی که پرداخت شده است کفاف نمی دهد، بنده حاضر هستم همه را بگیرم و به جای آن دو پالایشگاه به این شرکت بدهم که سالیانه از آن دو یا سه هزار میلیارد تومان می توان از آن پول درآورد.

وزیر اقتصاد تأکید کرد: در بحث درمان مشکلاتی وجود دارد که آیا شرکت های قبلی باید این هزینه را بپردازد و یا صندوق؟ بنده تلاش می کنم این عنوان را به وسیله ایجاد یک بیمه تکمیلی برطرف کنم. 4 ماه و نیم بدهی و پرداختی معوق که در گذشته اتفاق می افتاد، از بین رفته است و تنها مطالباتی از گذشته باقی مانده که باید محاسبه و سپس پرداخت خواهد شد.

وی افزود: شرکت هایی که تاکنون واگذار شده است اند اکثرا از روز اول زیان ده بودند که البته معدن بافق جزو استثنائات هست، در این وقت ما سه راه حل داشتیم یا باید صندوق را منحل می کردیم، یا به وضع قبل برگردانده می شد و به عنوان راه حل سوم باید منابع پایداری اعم از اوراق نقدی جهت صندوق گرفته و این معضل حل شود.

پیگیر بیمه تکمیلی کارگران هستیم ، حقوق معوق کارگران صنعت فولاد پرداخت شده است است

ربیعی با اشاره به اتفاق دردناک معدن گفت: شکل گیری و نوع واگذاری صندوق از ابتدا تاکنون اشتباه بوده، باید با کمک مجلس و تصویب مصوبات این مسئله را حل کنیم، مدیر مجلس شورای اسلامی پیشنهاد تشکیل یک کمیته یکسان را در این رابطه داده بود که امیدوارم با تمام این تلاش ها هرچه سریعتر کارها مناسب جهت کمک به کارگرانی که عمر خود را در معادن سپری می کنند، انجام شود.

وزیر اقتصاد تأکید کرد: امروز صندوق از حالت بحران خارج شده است و مطالباتی را که افراد از این صندوق دارند را برطرف خواهیم کرد.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: صندوق | کارگران | علی ربیعی | وزارت کار | بازنشستگی | ربیعی | وزیر کار، رفاه و اجتماعی | صندوق فولاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog